تصویر امنیتی

صفحه مقالات

بالش مناسب برای نوزاد

از اینکه کودکانتان به روی سطحی صاف و بدون بالش می خوابند اصلا نگران نباشید، به توصیه کارشناسان و پزشکان این مسئله نه تنها ضرری ندارد بلکه بسیار کار درستی می باشد. البته برخی متخصصان نیز بر این باورند که استفاده کردن بالش سن خاصی ندارد و با توجه به نکات توصیه شده می توان از بالش استفاده کرد تا کودک نوپا از یک سالگی به بعد کم کم به استفاده از بالش عادت کند اما نکته ی مهم و قابل توجه، الیاف داخلی بالش هاست که آنهارا از یکدیگر متمایز کرده و بر سلامتی نوزاد شما تاثیر می گذارد.
ادامه مطلب

برای دیسک گردن از چه بالشی استفاده کنیم؟

گردن شامل مهره ها، دیسک های بین مهره ای، عضلات اسکلتی و محیطی است که موظف بوده وزن چندین کیلوگرمی سر را تحمل کرده و نقش نگهدارنده را در پوزیشن های مختلف بدن ایفا کند و بدین ترتیب با حفظ موقعیت ستون فقرات و موقعیت سر، تعادل را در بالاتنه فرد برقرار می سازد.
ادامه مطلب

8نوع بالش برای یک خواب راحت و آسوده

بالش پر انتخاب مناسبی برای افرادی است که عادت به استفاده از بالشهای سنتی دارند. بالشهای پر موجود در بازار معمولا ترکیبی از پر ریز و پر درشت غاز می باشند. تفاوت درصد پر ریز به پر درشت موجب تغییر در ارتفاع و نرمی بالش می شود. ویژگی بارز پر ریز، نرمی آن و مناسب بودن آن برای کسانی است که دچار دردهای عضلانی گردن می باشند. معمولا پس از مدتی استفاده ارتفاع این بالش ها کمتر می شود. اگر دنبال بالشی با سطح ارتفاع کم تا متوسط هستید این نوع بالش ها می تواند گزینه مناسبی باشند .
ادامه مطلب

جامع ترین راهنمای خرید تشک

 تغییرات شرایط فیزیکی بدن شما اولین دلیل برای خریدن یک تشک جدید می باشد.شما با توجه به هر شرایطی که قبلا تشک خریداری کرده اید در زمان تغییر آن شرایط ملزم به تعویض تشک خود هستید!
ادامه مطلب

مشخصات لحاف خوب

همه ی ایرانی ها معمولا هنگام خواب رواندازی را برای خود در نظر می گیرند ، این روانداز می تواند پتویی سبک و نازک باشد یا لحافی حجیم و پف دار ولی سبک . دیگر دوره ی استفاده از لحاف های سنگین قدیمی به پایان رسیده بنابراین شما می توانید  با انتخاب الیاف موردنظر خود از لحاف های سبک تر استفاده کنید .
ادامه مطلب

راهنمای خرید حوله مناسب

طبق تحقیقات میکروبیولوژیکی  ۹۰ درصد حوله های حمام، به باکتری کولیفورم آلوده هستند. بر اساس این تحقیقات، این باکتری در حوله دستی آشپزخانه هم وجود دارد. میزان انتشار باکتری به نحوه شستشوی حوله بستگی دارد.

الیاف  بامبو خاصیت ضدباکتریایی دارد و به کار بردن این الیاف در حوله موجب ضدباکتری و ضدحساسیت شدن این حوله ها می شود .

ادامه مطلب

فواید استفاده از بالش طبی

برای پیشگیری از گردن درد و یا بهبود بخشیدن درد گردن ، استفاده از بالش طبی بهترین راه حل است .  گردن درد اگرخفیف باشد یا مزمن باید درمان شود و در کنار مراقبت های پزشکی، یک بالش مناسب برای رفع نمودن درد گردن مورد نیاز است.
ادامه مطلب

انتخاب و خرید بالش مناسب

اگر بالش زیر سر شما ارتفاع کمتر و یا زیاد تر از حد استاندارد داشته باشد ، موجب خارج شدن فرم بدن از حالت تعادل می گردد و این مسئله باعث ایجاد گردن درد ،سردرد، بدخوابی، بی حس شدن شانه ها و مسائلی از این قبیل می شود.

بنابراین باید به این نکته دقت کرد که در هنگام خواب ، سر به هیچ وجه با بدن زاویه ایجاد نکند و حتما در یک راستا قرار بگیرند.

نکته جالب توجه در مورد بالش ها این است که یک بالش کهنه و قدیمی می تواند سلامتی شمارا به خطر بیندازد زیرا بالش کهنه تجمعی از آلرژن هاست که باچشم غیرمسلح قابل دیدن نیست بنابراین انتخاب بالش مناسب کلید یک خواب راحت وآرام است .

ادامه مطلب

كليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت تاچ مي باشد. طراحی سایت پافکو